BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Forte/Piano arba mane paliko vaikinas

Žiema. Oro temperatūra nukritusi žemiau nulio, žmonių minioje pradeda diferencijuoti dvi žmonių grupes: laimingus įsimylėjelius, kurie glaudžiasi arčiau vienas kito, laikosi už parankių ir kitokiais įvairiais būdais bando išsaugoti šilumą ir tuos, kurie gailiai dūsaudami vaikšto vieni ir pavydžiai stebi pastaruosius. Ryškiausiai antroje grupėje išsiskiria merginos, kurias neseniai paliko vaikinai, nes dažnai atrodo, kad vienos iš jų puls į bet kurio preivio glėbį norėdamos išverkti savo nelaimingą meilę, o kitos tyliai atsidus, dirbtinai nusišypsos ir pasakys, kad viskas gerai, nors ir akys liūdi. Būtent čia ir išsiskiria du tipai: forte ir piano.
Forte tipo merginos, kaip ir sako pats pavadinimas savo jausmus išreiškia labai ryškiai ir garsiai. Vos tik vaikinas pasiūlo jai draugauti įvairūs socialiniai tinklapiai, kaip one.lt, facebook.com ir pan. pasipuošia užrašais, kaip “myliu tik tave mažuti”, “Aš tik tavo”, “M plius M lygu širdelė”, statusų pasikeitimais, o draugių telefonai kenčia nuo žinučių, kuriose ši žinia būna daugmaž išrėkiama. Dar vėliau užrašus papildo nuotraukos, kuriose bučiuojamasi (mano galva jas geriau pasilikti asmeniniam albumui) ir kitoks viešas demonstavimas (-masis), kad priklausote vienas kitam.
Nesunku suprasti, kad nemažiau audringai išreiškiamos ir skyrybos: vėlei kenčia tie patys tinklapiai į kuriuos keliamos liūdnos stilistikos nuotraukos, po kuriomis užrašai būna panašūs į šį: “Kam ta meilė sutverta, jei ji atneša tik skausmą”; blogai, nes merginas aplankęs įkvėpimas gimdo (ar verčia plagijuoti) tokius “šedevrus”, kaip “mergaite, nepyk jei jis įdėjo tau į kavą du šaukštelius cukraus - tiesiog taip mėgau aš”; prieš drauges naudojama atvirkštinė psichologija (”Aš niekur neisiu, nes man labai liūdna” versti kaip “Meldžiu, ištempk mane kur nors”), kad tik galėtų kur nors išeiti, atsipūsti, pasiguoti ir desperatiškai ieškoti kito potencialaus partnerio, nes meilė egzistavimui čia svarbesnė net už deguonį. Dažnai čia pasitaiko įvairių vienos nakties nuotykių, tūsų iki žemės ar žmonių graibymo ar kitų neigiamų atsipalaidavimo būdų.
Piano tipo merginos yra visiška forte priešingybė. Kaip ir sako pavadinimas jų emocijos nereiškiamos garsiai. Dažniausiai apie prasidėjusią draugystę žino tik keletas artimiausių draugų, o likusi dauguma žmonių apie tai sužino, tik jai nutrūkus, pamačius juos kartu bendraujant artimiau, nei įprasta tik draugams, ar paskelbus apie tai socialiniame tinklapyje, tam, kad atsikratytų įvairių dviprasmiškų pasiūlymų.
Skyrybos išgyvenamos skaudžiai. Dažniausiai šio tipo merginos savo skausmo aplinkai stengiasi neparodyti, o jei ir parodo vengia apie tai kalbėti kiekvienam. Viskas kaupiama viduje, kol galiausiai, niekam nepasipasakojus ar nesant kam pasipasakoti, plyštama. Kaip to pavyzdį galiu pateikti draugės pasakojimą, kai autobuse šalia jos atsisėdo liūdna mergina, kuri ramiai, be ašarų, papasakojo savo nelaimingos meilės istoriją, nepaisydama ar jos klauso ar ne, baigusi padėkojo ir išlipo, palikusi klausytoją be žado. Dėl visų aukščiau paminėtų priežasčių joms dažnai būdinga depresija. Liūdesį stengiamasis realizuoti: rašomas dienoraštis, blogas, kuriama poezija, muzika, tačiau priešingai nei forte tipo merginoms, tai daroma ne stiliumi “vaje, vaje, kaip man sunku”, o jausmus perteikiant įvairiomis metaforomis ar kitomis meninėmis priemonėmis.
Kaip matome skyrbos gali būti išgyvenamos įvairiai, tačiau yra keletas patarimų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir gali būti pritaikyti ne tik abiems mano išskirtiems merginų tipams, bet ir vaikinams (sukurta moterims, bet pakankamai stipru ir vyrams):
1. Jokių naujų artimų/intymių santykių neseniai sugriuvus seniesiems. Tai viena iš svarbiausių taisyklių. Pradėjus naujus santykius, neišgyvenus senųjų, pastarieji neišvengiamai sugrius, nes naujame partneryje matysite senojo atvaizdą, kas galiausiai sukels pykčius, emocinį šaltumą, o jei dar horizonte pasirodys ex- sakydamas, kad jis Jums dar kažką jaučia, tai reikš pabaigą, nes didžioji dalis tada meta naują meilę ir grįžta pas skaudintoją. O tada tinkamai neišgyvenus netekties visa istorija vėl kartojasi iš naujo. Pavyzdžiu galima laikyti mano atvejį, kai pamilau merginą, kuri visai neseniai išsiskyrė su vaikinu. Iš pradžių viskas buvo puiku, tačiau po kiek laiko iš jos pusės prasidėjo neaiškūs verksmo protrūkiai, šaltumas, išsisukinėjimas nuo tiesių atsakymų, kol galiausiai prieš nosį buvo užtrenktos durys, siunčiančios žinią, kad tarp mūsų viskas baigta. Vėliau ji mėtėsi tarp savo jausmų dviems vaikinams, kol galiausiai liko prie suskilusios geldos. Džiaugiuosi, kad ji bent dabar yra mylinti, mylima ir laiminga.
2. Nemylėdami savęs negalite mylėti kito. Dažnai po skyrybų žmogus galvoja, kad jį paliko, nes jis buvo negražus, kvailas, storas ar kitaip neigiamas. Stop! Jei save tokiais laikysime, tokius mus matys ir kiti. Kaip pavyzdį galiu pateikti nutikimą iš savo gyvenimo. Kartą su draugu buvome diskotekoje, kur netikėtai jis pradėjo kabinti gana patrauklią, bet stambią merginą. Aš nustebau, nes žinojau, kad tokio tipo merginos jo visiškai netraukia. Grįžus iš šokių aikštelės paklausiau kodėl jis nepuolė, prie kitų dailių panelių, o pasirinko būtent tą, kuri visai neatitinka jo kriterijų. “Nežinau žmogau. Ji turi kažką tokio, kas veikia vyrus kaip magnetas”. Jis neklydo. Vos tik mano draugas atsisėdo, su ja jau šoko kitas. Kai vėliau ji prisėdo prie mūsų supratau, ką jis turėjo galvoje. Ji buvo drąsi, pasitikinti savimi, turinti gerą humoro jausmą ir visiškai nekompleksuojanti dėl savo išvaizdos. Ji mylėjo save tokią, kokia ji yra ir kitiems žmonėms matomus savo išvaizdos trūkumus pavertė privalumais. Šiuo tikslu yra išleista nemažai knygų, kaip “Paslapties” (Secret) serija, “Mylėdamas save būsi laimingas” ir pan., tad turint noro ir pastangų šis punktas pataisomas.
3. Nevartokite baigtinių sąvokų. “Niekada nemylėsiu nieko taip, kaip mylėjau jį”, “visada nešiosiu tavo prisiminimą savo širdyje” - tokios sąvokos dažnai man sukelia šypseną, nes vienintelis amžinas dalykas yra siela. Visa kita baigiasi anksčiau ar vėliau, kaip ir pats gyvenimas, tad vien žadėdami sau kažką neįmanomo apgaudinėjame save, kas prieštarauja savęs mylėjimui. Į šį punktą įeina ir labai mėgstamos frazės, kad “visi vyrai kiaulės” ar “visos moterys kekšės”. Sutikę vieną netinkamą žmogų negalime visai priedermei priklijuoti vienos etiketės, nes žmonės yra INDIVIDAI, kas reiškia, kad kiekvieno iš mūsų yra po vieną ir mes esame skirtingi (nebent Jus klonavo, kaip A. Švarcnegerį). Vietoje aukščiau pateiktų frazių geriausia naudoti tokią “tu buvai smulkus akmenėlis mano kelyje, dėl kurio aš parkritau, bet dabar būsiu daug atidesnis/-ė ir labiau žiūrėsiu, kas painiojasi mano kelyje, po kojomis. Ačiū tau už tai”.
4. Nesuverskite visos kaltės vien tik sau. Santykiuose niekados nebūna vieno kalto. Už santykių kūrimą yra atsakingi abu partneriai ir jei bent vienas iš jų savo kūrimo rūpestį užmeta kitam - laukia griūtis. Tai, kaip mažas mechanizmas, kuriame sustojus vienam sraigtui “šaibom išeina” visas mechanizmas. Jei taip išėjo, kad santykiai sugriuvo ir buvęs partneris kaltinas Jus dėl visko, nepulkite tuo tikėti. Žmonės tokie padarai, kad savo kaltę menkai pripažįsta. Pirmiausiai ramiai atsisėskite ir mintyse susiraskite tą vietą, nuo kurios prasidėjo griūvimas. Analizuokite nuo ko tai prasidėjo, kaip tai buvo galima stabdyti ir galiausiai kiek kiekvienas iš Jūsų į to stabdymą įdėjo pastangų. Tai darydami išmoksite rasti klaidas ir iš jų mokytis, taip ateityje darydami jų mažiau. Prisiminkite - nedarydami klaidų sustabdytume tobulėjimo procesą.
5. Nepulkite prie bet kurio(-ios). Dažniausiai taip nutinka, kai po keletos nesėkmingų draugysčių ar simpatijų visu tuo nusiviliama taip, kad galiausiai puolama prie pirmo pasitaikiusio, kuris parodė Jums kažkiek simpatijos, nes manote, kad geresnio, matyt, ir nerasite. Ne velnio. Kiekvienas iš mūsų yra vertas pačio geriausio varianto mums, tik reikia kantriai laukti ir tikėti tuo. Vienoje knygoje radau tokią mintį, kad tobulą partnerį reikia susikurti mintyse ir kas vakarą, prieš miegą mintimis jį šaukti. Žinoma, tai skamba idiotiškai, tačiau žinant, kad išnaudojame tik apie dešimt procentų savo smegenų galime tikėtis stebuklo ir šiaip, taip prarasite daug mažiau, nei būdama protinga, miela ir gražia panele atsiduosite kokiam plytos į veidą prašančiam čiuvui, kurio kabinimo frazė yra “Ė, a girdž, karoč varom pas man gert šiandien”.
6. Nutraukite visus santykius su buvusiu partneriu. Kad ir kaip baisiai skamba šis punktas, tačiau tai yra būtina norint išgyventi netektį. Juk dažniausiai skiriantis išgirstama tokia frazė “mes juk galime likti draugais”, kas man dažniausiai asocijuojasi su fraze “aš suvažinėjau tavo šunį, bet tu visvien gali jį pasilikti”. Nesakau, kad tuos santykius reikia nutraukti visam laikui - tiesiog reikia nebendrauti tiek, kol galėsite žvelgti jam į akis be pykčio, nuoskaudų ir net su malonumu prisiminti malonias akimirkas kartu, nesistengiant jomis paveikti kito jausmų. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad po skyrybų bendravimas ir taip bus komplikuotas - vienas menkiausias netinkamas žodis užgaus ar sukels kivirčą. Tad nutraukdami ryšį apsaugosite ne tik save, bet ir kitą.
7. Du gyvenimai net surišti ant vieno siūlo yra du gyvenimai. Šis punktas tinka tiek draugaujantiems, tiek išsikyrusiems. Dažnai draugaudami partneriai vienas kitą tarsi kontroliuoja, kartais net pikčiau už tėvus: kur išeini, kur ir su kuo būsi, kada grįši. Kvaila, bet neveltui sakoma, kad meilė yra akla. Net jei mylite vienas kitą neturite gyventi vienas kito gyvenimo. Kiekvienas turite savo gyvenimą ir jį gyvenate - būnate kur jums patinka, su kuo patinka. Šiuo atveju dažnai pamirštami draugai (”susirask antrą pusę - pamiršk draugus”) arba jie diferencijuojami pagal simpatijos norus (”man jis nepatinka - nebendrauk su juo”), o juk į juos dažniausiai kreipiames ištikus kokia nors nelaimei. Išsiskyrus taip pat gali būti jaučiama ex- kontrolė, kada nuolat klausiama ką veiki, kur ir su kuo. Jei nerašoma kontrolė gali būti jaučiama pasąmoningai, kitaip tariant “laikoma prisirišus mintimis”, arba blogiausiu atveju - kontroliuojama pasitelkiant bendrus draugus. Tokiu atveju geriausia susitikti, gražiai paaiškinti, kad santykiai baigėsi ir kiekvienas gyvena sau, jei yra už ką, atsiprašyti ar atleisti ir atsisveikinti.
žinoma, visada būna atveju, kada šie metodai negali padėti ir vis giliau ir giliau grimstama į depresiją, pradeda kamuoti suicidinės mintys - tokiu atveju reikia kreiptis į specialistus, kaip psichologus, psichiatrus, psichoterapeutus, socialinius darbuotojus ar kunigus.
Laiminguose santykiuose nėra kažkokios ypatingos formulės, kuria galėtumei vadovautis. Visa tai panašu į namo statybą; nesudėjus pasitikėjimo pamatų, neužkamšius praeities ir nežinojimo tarpų meilės plytomis, nesudėjus langų šviesiai ateičiai ir atsakomybės stogo negalima tikėtis, kad tas namas ilgai stovės nesugriuvęs. Net jei ir viskas, dėl ko stengeisi sugriuvo, tai nereiškia pasaulio pabaigos - visada galima pradėti iš naujo, tik reikia laiko ir valios pastangų atsigauti.

Gražių ir Jaukių švenčių…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (12) | “Forte/Piano arba mane paliko vaikinas”

 1.   Katė Ant Palangės rašo:

  Puikus įrašas, ir tiek.

 2.   Bastath rašo:

  Teisinga. labai xD jei atvirai , tai ilgai zyziau, ir gavau beveik tai, ko ir norėjau. dėkuj tau :)

 3.   why? rašo:

  http://www.youtube.com/watch?v=A9zaZik3n2E&feature=channel

 4.   Laima rašo:

  Tokia tiesa. :)

 5.   Avenante rašo:

  Puikus įrašas, labai patiko. Nenoriu nieko pridėti, tik turiu vieną pastebėjimą: žmonės tingūs, man reikėjo daugybės valios pastangų, kad tokį ilgą tekstą perskaityčiau - siūlau skaidyti :)))

 6.   cleo rašo:

  Taip taip..patarimai iš ties geri..tik dažniausiai tokias problemas turinčioms merginoms šie pamokymai tik žodžiai…:) Jos palinksi galvą, nusprendžia keistis, net prisiekia sau.. bet po savaitės vėl tas pats…vėl pvz afišuojasi facebooke kokios jos vienišos arba pakeičia “santykių būseną” ir post’ina savo naujam mylimajam bučinukus ant sienos…:)))))) Tai atrodo labai juokingai,tačiau visi suprantame kaip tai graudu.Paprasčiausiai egzistuoja toks moterų tipas, susiformuoja toks charakteris ir nieko nepakeisi..nebent pats gyvenimas galėtų išmokyti:)

 7.   silentium rašo:

  Įdomūs įrašai. Šio blogo atradimas praskaidrino vakarą. Ačiū.

 8.   male rašo:

  Patiko irasas.Visiskai pritariu del nuomones apie viso savo asmeninio gyvenimo skelbima feisbuke. O del patarimu, tai ne visu ju laikyciaus, nes tiesiog turiu savo numone. PVZ. Baigtina fraze vartojau, nes tai buvo tiesa.

 9.   Agobrereosy rašo:

  Aciu uz idomia informacija

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 10.   Varle Karaliene rašo:

  Kodel pastave irasu tyla?

 11.   Varle Karaliene rašo:

  geras irasas :)
  Toks dalykiskas. Is pat pardziu pamaniau, kad raso mergina :) kol neperskaiciau kad sokdinot paneles :D

 12.   eror404 rašo:

  Neblogai. Tačiau, sakyčiau, nemažai kraštutinumų. Merginos nėra dviejų tipų, tik šiuos tipus labiausiai pastebi aplinkiniai. Merginos, kurios socialiniuose tinklapiuose reiškia savo nuotaikas, jausmus, būsenas - nėra blogis. Taip kaip vieni žmonės labiau intavertai, linkę savyje daugumą dalykų laikyti arba atskleisti tik artimiausiems, kiti yra ekstravertai, kurie su visu pasauliu nori dalintis kiekvienu išgyvenimu. Kitoks elgesys nereiškia, kad tai kvailas elgesys (ką kai kurie sako komentaruose). :) Tai tiek. O šiaip, visai nieko. Atsižvelgiant į tai, kad merginas analizavo vaikinas, sakyčiau, net puiku. :)

Rašyk komentarą