BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šventinė jausmų eutanazija

Už lango eilinis tamsus vakaras. Aš vėlei atidaręs langą vaikiškai svajingai žiūriu į dangų su viltimi, kad tuoj iš dangaus pasipils mažos snaigės, kurios šoks savo šokį, nutviekstoje žibintais, gatvėje. Bet kaip dažniausiai ir būna paprastoms, žmogiškoms svajonėms nelemta išsipildyti. Ir kartais čia vien noro neužtenka.
Parduotuvių vitrinose mirgėte mirgančios girliandos, Kalėdinės akcijos, nuolaidos ir kiti niekai jau užkrėtė daugumą šventine nuotaika. Tik ne mane. Net televizijos pinigams krauti, pradeda ruošti šventinę programą, kurioje rodys pabodusius filmus, kuriuos dauguma matė iki dešimties kartų. Tačiau yra ir geroji medalio pusė. Prieš šventes žmonės padaro tai, ko šiaip dauguma nedaro kitu metų laiku - užsikrečia gerumu. Tada pasipila aukojimai vaikų namams, senelių namams, vargstančioms šeimoms. Vien dėl to galima norėti, kad šventės truktų visada, nes pakantumo ir gerumo mums stebėtinai trūksta.
Keista suprasti, kad visoje šioje Kalėdinėje mėsmalėje niekas manęs neveikia. Matyt šventinei nuotaikai užrakinau duris ir išmečiau raktą. O netgi jei ir rasčiau, vargu ar jas norėčiau atrakinti.
Dėl ko taip įvyko galime tik spėlioti. Dėl praėjusių Naujųjų metų sutikimo, dėl praėjusių Kalėdų sutikimo. Gal.
Kalėdos susitaikymo metas. Šią mintį būčiau ir pamiršęs jei ne mintis, kuri tarsi kalvis plaktuku daužo man galvą. Pykti ant Jos ir nepykti. Pykti nelabai yra ir už ką - ji nieko nepadarė. Bet būtent dėl šios priežasties ir pykstu.
Nieko nedarymas vardan draugystės išsaugojimo ir visiškas abejingumas žmogui, su kuriuo praleidai linksmiausias savo gyvenimo dienas yra daug didesnė bausmė ir įžeidimas negu pasakyti šimtai piktų žodžių…

Rodyk draugams

komentarai (8) | “Šventinė jausmų eutanazija”

 1.   ENORCA rašo:

  A jau koks įrašo pavadinimas ;D
  Tiesą sakant - jis mane ir patraukė čia ateiti XD

  Pritariu dėl minties, kad blogiau nieko nedaryti, nei daryti kažką blogo. Bet iš kitos pusės - pereiti nuo nieko nedarymo prie gero darymo yra kur kas lengviau, nei nuo blogo.

  O kai dėl kalėdinės nuotaikos - tai siūlau parsisiųsti kalėdinės muzikos, nusipirkti pigią girliandą ir ja apsivynioti ką kambaryje, bei užsidėti šventiška wallpaper'į :D turėtų pagelbėt ^o^

 2.   Emisa rašo:

  Jei nėra kalėdinės nuotaikos reikia ją susikurti: atsisiųk kalėdinių dainų, nusipirk kvailą kalėdinę kepurę, įsigyk eglutę vazonėlyje, mandarinų, o tada ir namai kvepės kalėdomis…

  Žinai blogiausia yra būti su žmogumi ir jausti, jog veltui gaišti laiką….

  Kalėdinės nuotaikos..

 3.   Aurum rašo:

  Kai viduje tusčia, nyku ir liūdna, tai jokia kalėdinė atributika neatneš taip reikiamos ramybės ir kalėdinio džiugesio..
  pilnai Tave suprantu. Hug.

 4.   TiltasPerAmzinybe rašo:

  Aš siūlau kiek kitą variantą, jei jau čia patarimus dalijam - nueik į bažnyčią. pamedituok. ar dar kažką padaryk, aks neprieštarauja tavo tikėjimui ir įsitikinimams. Kalėdos yra ramybė visuje. Galbūt dėl ten tūnančio pykčio Kalėdų ir nejauti.
  O dėl apkabinimų - tie skaičiai visai realūs. Tikrai.

 5.   Anonimas rašo:

  tikrą Kalėdinę nuotaiką sukuria ne vitrinos ar televizijos programų afišavimas. tą nuotaiką susikuriam patys sau. smulkmenomis.

 6.   Kalėdinė Brigitėlė rašo:

  turi susikurti kalėdinę nuotaiką pats sau. niekas už tave to nepadarys.
  hug

 7.   giemre rašo:

  paskutinė pastraipa man priminė ir mano tokias pacias emocijas,ne taip seniai išgyventas..stiprybės!nuvalkiota,bet labai teisinga frazė:"laikas-geriausias gydytojas".

 8.   atsitiktine rašo:

  kaip ir tyla. tylintis žmogus labiau skaudina, nei kalbantis…

  daugelis švenčia šventes, ne dėl pačios šventės- jie net nežino, ką viena ar kita šventė reiškia. šventė mums neatsiejama su daiktais- tom, minėtosiom smulkmenom, blizgučiais, bereikšmiu gėrimu, besaikiu valgymu, šėlimu. mes duodame vardą įprastam pasilinksminimui ar pinigų išleidimui dovanoms- pavadiname tai "švente". gal reiktų pradėti nuo pačios šventės idėjos, kad ją suvoktume, gal…

  o prisiminimai toks dalykas, kuris gali skaudinti labiau nei fizinis smurtas

Rašyk komentarą